طراحی سایت
X

اطلاعات گردشگری

تاریخ انتشار: دوشنبه 04 تیر 1397

  کاهش پرواز های بین المللی ایران

امتیاز: Article Rating

با توجه به آمار منتشر شده توسط گروه آمار هوانوردی و فرودگاهی و ناوبری هوایی ایران، در ماه اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در مجموع ۳۸ هزار و ۲۲۸ پرواز داخل فرودگاه های ایران و ۴ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۵۷۵ مسافر و ۴۲ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۶۲۴ کیلوگرم بار در فرودگاه های ایران اعزام و پذیرش شده اند . که این آمار نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته و همینطور فروردین ماه مقادیری کاهش داشته است .

بر اساس این آمار، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷، فرودگاه مهرآباد با ۱۱ هزار و ۵۸۵ سورتی پرواز و ۱ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۷۱۵ مسافر اعزام و پذیرش شده اند که در رتبه اول فرودگاه های کشور قرار دارد . در این فرودگاه تعداد پرواز و اعزام و پذیرش نسبت به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ به ترتیب ۲ و ۶ درصد افزایش داشته است .

کاهش پرواز های بین المللی ایران در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد نیز با رشد منفی ۱۶ درصد و با ۵ هزار و ۲۵۵ پرواز و اعزام و پذیرش ۷۶۱ هزار و ۹۲۷ مسافر نسبت به سال گذشته در تعداد پرواز ها و ۱۷ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر در رتبه دوم قرار گرفته است . این آمار ها نشان می دهد که تعداد پرواز ها و آمار اعزام و پذیرش مسافر در این فرودگاه نسبت به فروردین به ترتیب ۶ و ۶ درصد کاهش داشته است .

فرودگاه بین المللی امام خمینی با رشد منفی ۱۰ درصدی و با ۴هزار و ۲۴ پرواز و اعزام و پذیرش ۵۹۹ هزار و ۸۳۴ مسافر نسبت به سال گذشته در تعداد پروازها و ۱۴ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر در رتبه سوم قرار گرفته است . همچنین تعداد پروازها و آمار اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه امام خمینی نسبت به فروردین ماه به ترتیب ۳۰ و ۳۳ درصد کاهش داشته است .

همچنین بر اساس آمار تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل