طراحی سایت
X

اطلاعات گردشگری

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 05 تیر 1397

  مقدار مجاز ورود و خروج ارز توسط مسافر

امتیاز: Article Rating

مقدار مجاز ورود و خروج ارز توسط مسافر به صورت نقد، اسناد بانکی و یا اوراق بهادار بی ‌نام (اوراق قرضه) به صورت فیزیکی و یا هر نحو دیگری تا سقف مبلغ ده هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها می باشد.

به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم، با توجه به نزدیک شدن تعطیلات عید نوروز و افزایش سفرهای برون مرزی، گمرک ایران مقدار مجاز ورود و خروج ارز توسط مسافر را اعلام نمود. علاوه بر این گمرک ایران توصیه و هشدارهایی را برای مسافران نوروزی عنوان کرد. در ادامه با سفرمی به این توصیه ها می پردازیم:

توصیه ها و هشدارهای گمرک برای مسافران عید نوروز و مقدار مجاز ورود و خروج ارز توسط مسافر به ترتیب زیر است:

  • جاسازی هر نوع کالا و جنس و یا پنهان سازی آن از دید مأموران گمرک به عنوان قاچاق محسوب می گردد و مشمول مقررات مربوط به کالای قاچاق خواهد بود.
  • هزینه هایی که بابت اضافه بار از مسافرین توسط شرکت های حمل و نقل دریافت می شود هیچگونه ارتباطی با حقوق ورودی گمرکی ندارد و این شرکت ها با توجه به شرایط خود و مقررات خود بار همراه مسافر را پذیرش می کنند، اما ملاک ارزیابی در گمرک ارزش کالا است .
  • به هیچ نحو حمل کالای دیگران را نپذیرید چرا که در صورت قاچاق بودن کالا و بار هرگونه مسئولیت قانونی بر عهده ی شما خواهد بود. در صورت مشاهده ی هر نوع تخلف گمرکی تحویل گیرنده ی بار مسئول است و باید پاسخگو باشد.
  • سعی کنید بار همراهتان را به حداقل برسانید و در صورت ممکن بارتان با وزن کم تری باشد تا زمان تحویل کالا به حداقل ممکن برسد و تشریفات گمرکی را به آسانی صورت دهید.
  • برای به همراه بردن دارو هنگام خروج از کشور حتماً باید نسخه پزشک را همراهتان داشته باشید؛ در برخی از کشورها به همراه داشتن برخی داروها غیرقانونی و شامل حبس می باشد.
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل